Női gumicsizma
A gumicsizmákról régen el sem tudták volna képzelni, hogy egyszer a legnagyobb divatházak kifutóiról köszönnek majd vissza, hiszen leginkább az ipari, mezei munkákhoz használták. Ha viszont mélyebbre ássuk magunkat a témában, akkor rájövünk, hogy a gumicsizmák korántsem asszociálhatók a munkás divattal, hiszen az első ilyen jellegű lábbelit Wellington első hercegének köszönhetjük, aki a 19. század második felében megkérte cipészét, készítsen neki egy gumicsizmát, ami a wellington csizma nevet kapta. Mivel a vulkanizált gumi feltalálására csupán a 19. század végén került sor, az első modellek báránybőrből készültek.
A gumicsizma beépülése a mindennapokba
Bár a vízálló csizmákat úgymond a britek találták fel, praktikussága miatt szépen lassan az egész világon elterjedt. Először a földművelők közt, majd később a Hunter gumicsizmáknak és Guess gumicsizmáknak köszönhetően az utcán is egyre gyakrabban találkozunk velük. Kínálatukban hosszú, rövid szárú darabokkal is találkozhatunk, valamint az anyag felületével is játszanak, hiszen matt és fényes verziókat is találunk.
A bélelt csizmákat télen is viselhetjük téli gumicsizmaként, hiszen amellett, hogy melegen tart, nem ázik át. A gumicsizma bélését néhány darabnál ki is vehetjük.
Vigyél egy kis színt a szürke, esős napokba
Bár a Tommy Hilfiger gumicsizmák leginkább a márkára jellemző sötétkék-piros-fehér színben pompáznak, a Crocs gumicsizmák kínálatában több színkombinációval és stílussal találkozhatunk mint például piros gumicsizma, sárga gumicsizma. Amennyiben egy retro gumicsizmát szeretnénk vásárolni, válasszunk fehér gumicsizmát, ami igazán feldobja majd a szettünket.