Emlékeztek a Bazi Nagy Görög Lagzi című filmben az Apa karakterére, akinek minden létező problémára egy bizonyos ablakmosó folyadék volt a megoldása? Sok ember pontosan így van a kókuszolaj felhasználásával. Kenik amire csak lehet, és közben nincsenek tisztában azzal, hogy az is lehet, hogy az áhított eredmény helyett inkább csak ártanak vele maguknak. Mi most segítünk; olvasd el TEDD / NE TEDD útmutatónkat, hogy ezentúl valóban tisztán láss a kókuszillatú bőrápolás ügyében.
NE TEDD – Kókuszolaj arcra
Akárki, akármit mond, inkább ne kend az arcodra. A kókuszolaj hatása ugyanis nem minden bőrtípus esetén kedvező. Sőt! Hiába tartják remek hidratálónak, - a nagyon száraz bőrűeket leszámítva - komedóképző mivolta miatt, minden egyéb bőrtípusnál eltömődött pórusokhoz vezethet. Ha pedig a kókuszolaj zsíros, pattanásos bőrre kerül még sokkal rosszabbá is teheti a helyzetet.
Ha természetes hidratálásra vágysz válassz natúr arcápolási termékeket. A Make Me Bio kínálatában minden bőrtípusra találsz megfelelő hidratáló krémet, melyek egytől-egyig kizárólag természetes összetevőket felhasználva készültek.
Make Me BIO Face Care Garden Roses hidratáló krém száraz és érzékeny bőrre 60 ml - 4440 Ft

Make Me BIO Face Care Featherlight könnyű krém kombinált és zsíros bőrre 60 ml - 6190 Ft

Make Me BIO Face Care Featherlight könnyű krém kombinált és zsíros bőrre 60 ml - 6190 Ft
TEDD – Kókuszolaj sminkeltávolításhoz
A számtalan kókuszolaj felhasználási mód közül talán ez az egyik legkedveltebb. A kókuszolaj remekül oldja – főként a szem – sminket, így természetes és pénztárcabarát megoldást kínál a napi sminkeltávolítás kérdésére. Először melegíts meg egy borsószemnyi kókuszolajat a tenyeredben, majd masszírozd át vele az arcod (szemsmink eltávolításához használd vattapamacson vagy környezettudatosabb alternatívaként használj mosható pamutkorongot). Ezután nagyon fontos, hogy alaposan leöblítsd ugyanis póruseldugító hatásáról ilyenkor sem szabad elfeledkezni.
TEDD – Kókuszolaj testre
Jó hidratáló képessége és gyors felszívódása miatt kiválóan alkalmas testápoló helyettesítésére. Használd egyből zuhanyzás után, még törölközés előtt, így még több nedvességet tud a bőrödbe zárni. Plusz egy érdekes felhasználási lehetőség; kókuszolaj, mint borotválkozó krém. Hidratálja és selymessé varázsolja lábaid, ráadásul teljesen természetes is.
NE TEDD – Kókuszolaj hajra
Soha ne használj kókuszolajat hajpakolásként! Ahogy arcbőrödnek, úgy fejbőrödnek is túlontúl nehéz és ahelyett, hogy csillogó, erős hajzattal lépnél ki a fürdőszobából, inkább olajtól fejedhez tapadt fürtök mögül fogsz pislogni. Ha mindenáron kókuszolajat akarsz használni a hajadon, azt alkalmanként és csakis a hajvégeiden tedd, és 10-15 perc elteltével mindig alaposan öblítsd le.
Napjainkban már számtalan natúrkozmetikai márka kínál hajápolási termékeket, köztük hajpakolásokat is. A John Master’s Organics rózsás-sárgabarackos hajmaszkja a normál haj egészségének és fényének megőrzésére tökéletes. Míg a Weleda zabos hajpakolása száraz, sérült haj regenerálására ideális.
TEDD – Kókuszolaj körömre
Körömágybőrbe masszírozva nem csak hidratálja és táplálja azt, de gyorsítja a körmök növekedését is. Ráadásul gombaölő hatása miatt az ilyen jellegű fertőzéseket is segít sikerrel leküzdeni.
TEDD – Kókuszolaj napozáshoz

forrás: nyponros.com
A kókuszolaj azon növényi olajok egyike, mely természetes módon tartalmaz napvédő faktort (SPF), igaz rendkívül alacsony csupán SPF 2-es erősségűt. Ez azt jelenti, hogy nagy körültekintéssel ugyan, - és már inkább a nyár vége felé, amikor az előző hónapok napozásainak hála amúgy is van már egy kis bronzos alapszíned,- de használhatsz kókuszolajat napozáshoz.
TEDD – Kókuszolaj fogakra

forrás: pinterest
Az úgynevezett “oilpulling”, - ami magyarul kókuszolajjal való öblögetést jelent,- egyre több és több követőre tesz szert. A több ezer éves indiai fogápolási eljárást már rengetegen alkalmazzák és állítják, hogy fogaik fehérebbek, leheletük üdébb, általános szájhigiéniájuk pedig sokkal jobb, mintha csak hagyományos fogkrémeket használnának. A kókuszolajos fogfehérítés abból áll, hogy minden reggel beveszel a szádba egy kanál kókuszolajat és azt 5-20 percig forgatod benne. A kókuszolaj antibakteriális hatásának köszönhetően csökkenti a lepedék képződést, ezáltal pedig az abból fakadó rossz leheletet és későbbi fogínybetegségek kialakulásának lehetőségét is.
Te használsz kókuszolajat a konyhán kívül is? Oszd meg velünk tapasztalataid és tippjeid facebook oldalunkon!