Az utóbbi időben csupa jó dolgot és pozitív recenziót hallani a lenből készült darabokról annak ellenére is, hogy sokáig azt hittük, kizárólag édesanyáink gardróbját gazdagítják ezek a rucik. Folyamatosan találkozunk velük a boltok polcain, és mindannyian örülünk, hogy már nem csak a divatmagazinok hasábjain csodálhatjuk ezeket a kényelmes és lenge csodákat.
Kényelmes akkor is, ha...
A lenruháknak nem kevés időbe telt, míg meg tudták győzni a vásárlókat arról, hogy a trendlisták élén állnak. Bár az akasztón nagyon jól festenek, mikor felvesszük őket, egy óra után nem marad más, mint egy gyűrött anyagcsoport. Joggal kérdezhetjük hát: ez lenne az a király, nyárra is ideális anyag? Nem, persze hogy nem, viszont az első viselés után rájövünk, hogy bármennyire is igényes anyagról van szó, megéri a „szenvedést.”
Hogyan viseljük?
Len blézer
Eddig egy igazi len utáló voltál, mert egyszerűen nem tudtál megbirkózni a gondolattal, hogy a blézered úgy néz ki, mintha három hónapig egy szennyeskosárban tengődött volna? Higyjétek el, ennek ellenére is megéri beszerezni egyet, főleg, ha egy ilyen statement darabról van szó.
Földszínek előtérben
Ha ki akarjátok maxolni a len-trendet, akkor mindenképp a földszínek közül válogassatok. Dobjátok fel a szettet egy szalmatáskával, na meg egy csini papuccsal, és már kész is a kényelmes outfit, ami nem mellesleg Insta-barát.
Midi ruha övvel
A lenruhák és felsők gyakran zsák-effekttel bírnak, ami sokunknak nem előnyös megjelenés. Ezt a problémát könnyen orvosolhatjuk egy öv segítségével, így máris alakbarátabb lesz a választott ruci.
TIPP: Külön figyelmet érdemelnek a gombokkal díszített darabok, aminek köszönhetően a modellek még különlegesebbek lesznek.
Hogyan gondoskodjunk a len darabokról?
Mosás
Mint minden mosás előtt, meg kell néznünk a mosási instrukciókat, de a természetes anyagok esetében mindig a kíméletes programot kell használni, alacsony centrifuga-fordulatszámon kell csavartatni. A fehérítőt tartalmazó mosóporokat és az öblítőt kerüljük, mert ezek a vegyszerek csökkentik a ruha élettartamát. Mosás után jól rázzuk ki, majd gondosan akasszuk fel, így a végeredmény nem lesz annyira gyűrött.
Vasalás
Mint már említettem, ez az anyag rendkívül könnyen gyűrődik, és elég körülményes a vasalása. Mosás után jól rázzuk ki, akasztón szárítsuk, majd, ha nagyon szükséges, magas hőfokon, gyorsan vasaljuk át.