Egy olyan világban, ahol minden és mindenki valódinak mutatja magát, nyitott szemmel kell járnunk, hiszen könnyen tőrbe tudnak csalni. Na, de tegyük félre most az embereket, és maradjunk a hamis táskáknál.
Sokan közülünk már kiskorunk óta arról álmodozunk, hogy egyszer összetörjük majd azt a bizonyos malac perselyt, és elég pénzt találunk benne ahhoz, hogy végre megvegyük azt a hőn áhított designer darabot. Mivel ma már egyre több fake jelenik meg a piacon, nem árt, ha tisztában vagyunk ezzel a hét ponttal, amelyek alapján könnyebb megállapítani, hogy hazahozzuk-e magunkkal az új kedvencet, vagy ne.
Sokan közülünk már kiskorunk óta arról álmodozunk, hogy egyszer összetörjük majd azt a bizonyos malac perselyt, és elég pénzt találunk benne ahhoz, hogy végre megvegyük azt a hőn áhított designer darabot. Mivel ma már egyre több fake jelenik meg a piacon, nem árt, ha tisztában vagyunk ezzel a hét ponttal, amelyek alapján könnyebb megállapítani, hogy hazahozzuk-e magunkkal az új kedvencet, vagy ne.
Tipográfia
Bizony, bizony, a táskáknak, pontosabban a rajtuk található márkajelzéseknek is van egy sajátos tipográfiája, ami alapján könnyen megállapítható, hogy eredeti vagy hamis termékkel van dolgunk. Ügyeljünk arra, hogy minden betű egyforma legyen, karc és levegő buborék mentes. Ha a betűk nincsenek egy szintben, akkor egyértelműen hamis darabról van szó.
egy fake Prada, amelyen az R betű kissé furcsa
Méretek
mindkét táska ugyanaz, csak a méretek mások
Részletek
A táskával érkező kiegészítők, mint a vállpánt, szíj, különböző díszek épp olyan fontosak, mint maga a táska – mindennek egyforma minőségűnek kellene lennie.
Ami szintén egy árulkodó jel lehet, az a varrás és a vas díszítőelemek minősége. Ha látjuk, hogy valami furcsa, esetleg könnyen szétjön, akkor tudjuk, hogy valami nem stimmel.
a kapocs minősége szintén sok mindent elárul
Valóban létezik a modell?
Anyag
az eredeti darabon sötétebb a fogantyú
Vas díszítőelemek
A táska sorozatszáma
Először is győződj meg róla, hogy van e sorozatszáma a táskádnak, majd arról, valódi-e a feltüntetett szám. A second hand boltokban található vintage daraboknál lehet elkopott és nem jól látható, de az is lehet, hogy ki van vágva. Az utánzatok esetében gyakran előfordul, hogy dupla szériaszámmal rendelkeznek.ne felejtsd el megnézni a táska szériaszámát, ami ugyanolyan fontos, mint a többi rész
Nem mindenki engedhet meg magának egy dizájner táskát eredeti áron, viszont jó hírünk van, hiszen ma már rengeteg second hand weboldal van, ahol az eredeti ár töredékéért juthatunk hozzá az áhított táskához.
Ne hagyd, hogy a táska ára megtévesszen
A táska illata mindent elárul
Lehet, furcsán hangzik, de a legújabb dizájner darabodat jobb, ha vásárlás előtt megszagolgatod. Ha olyan illata van, mint egy zuhanyfüggönynek, akkor bizony baj van, hiszen ez azt is jelenti, hogy szintetikus anyagokat és ragasztót is használtak a gyártás során.
Ha nem vagy biztos a valódiságban, keress fel egy szakértőt
Ezek a tippek hasznosak és javában megkönnyítik a helyzetünket, ha meg akarjuk különböztetni a hamis darabokat a valóditól, de lehet, hogy olyan helyzetbe kerülünk, amikor professzionális segítséget kell kérnünk, akik segítenek a leghúzósabb helyzetekben is. Az említett jelek a szemükben vannak, és első ránézésre tudják, van-e gond vagy nincs. Mielőtt egy szakemberhez fordulnánk, nézzük meg más vásárlók értékelését róla, illetve azt is, milyen márkákkal dolgozik.Például a brit HandbagClinic 8000 Ft-ért már képekről is megállapítja, eredeti e modell vagy sem. 20000 Ft-ért pedig egy átfogó jelentést kaphatunk a kiválasztott táskáról. Ugyanakkor egy táska eladásánál is segítenek, például az ár felállításánál. 4000 Ft-ért pedig tippeket kaphatunk a táskánk karbantartásához, hogy a lehető leglassabban öregedjenek. Hasonló szolgáltatásokat kínál a Real Authentication cég is.
Hogy állapítsuk meg a táska eredetiségét konkrét márkáknál?
Chanel
A Chanel Boy Bag az egyik legdrágább és legnépszerűbb modell a Chanel kínálatában, így nem meglepő, hogy rengeteg utánzat és hamisítvány található a piacon, ugyanis a gyártók jól tudják, hogy a vásárlók viszik majd, mint a cukrot.
eredeti
Az első képen látható táska egy eredeti és gyönyörű Chanel Boy Bag. Az utánzatok gyártói nagyon odafigyelnek arra, hogy az általuk készített modell szinte megszólalásig hasonlítson a valódira, így a darab belsejét is jobb, ha megnézzük. Az eredetiséget igazoló kártya nagy segítség lehet, viszont ezt sajnos nem minden márka tartja fontosnak.
hamis
A Boy Bag valódiságát a kártyán található arany szegélyekből is meg tudod állapítani. A hamisítványhoz kapott kártyán furcsa a sorozatszám, a betű típusa és az, hogy a jobb felső sarokba fel van tüntetve a logó.
További gyanús jel lehet, ha megnézzük a táska belsejében található márkajelzést, ami a másolat esetében nem szimmetrikus a varrással.
Louis Vuitton
Az egyik legnehezebb dolgunk a Louis Vuitton esetében van, mert ezt márkát hamisítják a legtöbbet. Laikusoknak szinte lehetetlen megkülönböztetni a replikát az eredetitől, maximum akkor sikerülhet, ha egymás mellé tesszük őket. A táska altónusa régen zöld volt, viszont ez az évek során változott, amit a mellékelt ábrán is láthatunk.
A világhírű brand esetében az egyik legnagyobb árulkodó jel a szériaszám, ami a készítés helyét és idejét mutatja. A betűk jelzik az országot, ahol készítették a darabot, míg a második és negyedik szám az évet (ebben az esetben ez 2008), az első és harmadik szám pedig a hetet jelzi (itt ez a tizenegyedik hét). A Louis Vuitton a kezdetekben a hónapot és az évet jelezte, de ezt könnyen tudták hamisítani, így folyamatosan változtatni kell a rendszert, ami nem egyszerű.
Hermès
Nem mindig lesz kéznél egy eredeti modell, amikor meg akarjuk állapítani, hogy fake vagy valódi modellel van dolgunk, így fontos, hogy szem előtt tartsuk a felsorolt intő jeleket, amelyek közül a legfontosabb a varrás, a hardware és a logó minősége, elhelyezése. Jó nyomozást!
Források:
Whowhatwear
Racked.com